× O Nas Firany Rolety i żaluzje Moskitiery Kontakt Oferty specjalne
☰ MENU
ROLETY ŻALUZJE

ROLETY ŻALUZJE

Rolety i żaluzje to alternatywa w stosunku do zasłon i firan. Z jednej strony mamy możliwość regulacji światła w pomierzeniu, a z drugiej uzyskujemy intymność chroniąc się przed ciekawskimi spojrzeniami. W kwestii rolet powinniśmy rozważyć kilka opcji, ponieważ na rynku dostępnych jest kilka wariantów. Dotyczy to w szczególności dużych okien. Stosując klasyczne rolety musimy wziąć pod uwagę, to że jeżeli chcemy wpuścić trochę światła do pomieszczenia, to okno może być odsłonięte w całości lub zasłonięte od góry. Nie zawsze taka opcja jest wygodna. Przy dużych oknach, jeżeli chcielibyśmy wpuścić więcej światła do pomieszczenia konieczne będzie zwiniecie rolety w całości, rozwinięcie tylko dolnej części nie zda egzaminu. Dlatego powstały rolety rozwijane od dołu. Dzięki temu możemy efektywniej wykorzystać światło z zewnątrz w pomieszczeniach, bez konieczności rozwijania całej rolety. Wybierając taki typ rolet powinniśmy wybierać materiały wysokiej jakości, gdyż tańsze rozwiązania mogą z czasem wyrobić się i nieestetycznie obsuwać na oknie, powodując fałdowanie się rolety. Ten typ rolet może być również uciążliwy w użytkowaniu, z tego powodu że trudno zasłonić całe okno, bez stawania na podwyższeniu. Więc albo okno jest zasłonięte częściowo, albo będziemy musieli troszkę się natrudzić aby je zasłonić, chyba że zostaliśmy obdarzeni wysokim wzrostem. Ciekawą i ostatnią opcją o której chcemy powiedzieć są rolety dzień –noc . Tego typu roleta składa się z zawiniętego na rolkę materiału, który jest posegmentowany naprzemiennie materiałem o gęstym i rzadkim splocie w charakterystyczne pasy oraz listwy. Dzięki temu możemy jednym ruchem całkowicie przesłonić okno lub je odsłonić. Nie będzie ono nigdy całkowicie odsłonięte, ponieważ roleta składa się z segmentów materiału, tak wiec maksymalnie odsłonięta roleta daje 50% naświetlenia. Bardzo istotnym plusem tego typu rolet ,jest możliwość stopniowania oświetlenia w bardzo łatwy sposób. Wystarczy drobny ruch, aby zminimalizować lub zwiększyć naświetlenie. W przypadku rolet warto rozpatrzeć jeszcze jedną funkcjonalności - mianowicie roletę w kasecie lub bez. Kaseta ładnie obramowuje roletę i stanowi jej wykończenie. Dzięki temu roleta idealnie przylega do okna i jest stabilniej osadzona.

Rolety dzień - noc działają na podobnej zasadzie, co żaluzje . Możemy częściowo lub całkowicie zasłonić całe okno. Obecnie na rynku możemy wybierać z pośród różnych tworzyw z jakich wykonuje się żaluzje. Jednymi z najbardziej modnych są żaluzje drewniane. Pasują niemal do każdego wnętrza, nadają elegancji i wytworności. Możemy dobrać kolor drewna, tak aby najbardziej współgrał z naszym wnętrzem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć rolety, czy też żaluzje z na przykład firanami, które są ładnym wykończeniem okna, ale nie dają tyle prywatności i możliwości zaciemnienia. Warto wtedy odpowiednio dobrać kolorystykę rolet i zasłon, aby ze sobą idealnie współgrały.

Podsumowując, nie zapominajmy o wykończeniu okna, bo jest bardzo istotnym elementem wystroju wnętrza. Dodatkowo wybierając wykończenie okna musimy wziąć pod uwagę to, na ile chcemy mieć wpływ na oświetlenie wnętrza. Do sypialni zalecamy dobór takich rolet, które jak najbardziej zaciemnią pomieszczenie, nawet w słoneczny dzień na przykład rolety ogumowane. Dzięki temu popołudniowa drzemka będzie naprawdę przyjemna. Z kolei do pomieszczeń takich jak kuchnia, czy salon dobrze sprawdzą się na przykład rolety dzień- noc. Oczywiście wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb.

rolety
żaluzje